Kulaktan Kan Gelmesi Nedenleri-Kulaktan Kan Akması Sebepleri

Kulaktan Kan Gelmesi Nedenleri-Kulaktan Kan Akması Sebepleri

Kulaktan kan gelmesi ciddiye alınması gereken bir kulak rahatsızlığı olup kulaktan kan akması durumuna tıpta otoraji adı verilmektedir. Kulaktan kan gelme durumlarında ya kafaya gelen şiddetli bir darbe, yaralanma veya travma neticesinde oluşan kafa kırıklarından şüphe edilmeli, şayet böyle bir durum yoksa da kulağa su kaçması veya dış kulaktan kulak zarına sokulan sivri ve delici maddelerden şüphe edilmelidir. Kulak zarı delinmesi ve kafatası kırıkları genellikle kulaktan kan gelmesine neden olan dış etkenler arasında en sık karşılaşılanlardır. Kulaktan kan yerine bazen de şeffaf veya hafif kanlı bir su kıvamında sıvı da gelebilmektedir. bu durumda ise omirilik sıvısı veya beyin sıvısından şüphe edilmelidir. Bu ciddi durumda da kafatası kırıkları, kulaktan sıvı gelmesinin en yaygın nedenleridir.

Kulak içerisinde görülen bir takım aşınmalar ve ülser benzeri yaralar ile kulak içinde görülen tümörler de kulaktan kan akması nedenlerindendi.

Kulaktan Kan Gelmesi Nasıl Tedavi Edilir ?

Aniden kulaktan kan akıyor ise acilen vakit geçirmeden doktora muayene olmanızda fayda vardır. Bazı kişilerde gece uykusunda da kulaktan kan gelebilir. Bu durum oldukça ciddi bir takım sağlık riskleri olduğunun önemli bir belirtisidir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>